Verseny eredményeink 2008-2009-es tanévben



Zene

2008. október 4-5: Bonyhád XIII. országos Népzenei Találkozó:

- Radics Ádám: Nívódíj
- Rokolya énekegyüttes: Kiemelt nívódíj
Tanáruk: Kubinyiné Szabó Katalin
- Salgó Zenekar: Nívódíj
Tanáruk: Hrúz Dénes


2008. október 7: II. Országos Bartók Béla Zongoraverseny regionális válogatója:

- Grajzel Adrienne I. korcsoport
- Szilveszter Tibor I. korcsoport
Felkészítő tanáruk: Kovács László
- Puskás Bettina II. korcsoport
- Csák Melinda III. korcsoport
- Tóth Tamás Bendegúz III. korcsoport
Felkészítő tanáruk: Szabó Istvánné


2008. október 24-27. Zalaegerszeg XI. Lubik Imre Országos Zeneiskolai Trombitaverseny:

- Zsélyi Bulcsú II. korcsoport
- Gergely Ádám III. korcsoport
ORSZÁGOS DÖNTŐ: GERGELY ÁDÁM I. helyezés
Tanáruk: Szabó István


2008.november 28: Fülek, Regionális Népdalverseny:

- Bory Eszter: Arany minősítés
- Seprényi Dalma: Arany minősítés
- Kiss Florentina: Arany minősítés
- Viskárdi Márk: Arany minősítés
- Guszti Eszter: Arany minősítés
- Farkas Réka Panna: Ezüst minősítés
Felkészítő tanáruk: Kubinyiné Szabó Katalin


2008. december 4-5-6-7. Budapest, Országos Bartók Béla Zongoraverseny Döntőjébe továbbjutott:

- Szilveszter Tibor
Felkészítő tanára: Kovács László
- Puskás Bettina
- Csák Melinda
Felkészítő tanáruk: Szabó Istvánné


2009. február 3. Balassagyarmat: Nógrád Megyei Zeneiskolások Fuvolás Találkozója

- Gál Estilla: Kiemelt nívódíj
- Pál Eszter: Nívódíj
Felkészítő tanáruk: Kmetty Józsefné
- Simon Dorina - Kiemelt Nívódíj
Tanára: Konkoly Thege Réka


2009. március 4.: A VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Tanulmányi Verseny

területi válogatóján, Szentendrén döntőbe jutott:
- a Pauló Eszter - Szabó Istvánné páros
négykezes tanár-diák kategóriában.


2009. március 8. Sztárpalánta tehetségkutató verseny salgótarjáni fordulója

Országos Döntőbe jutott:
Molnár Melina - ének



Felkészítő tanára: Simon Katalin
Gelencsér János - népzene
Tanára: Hrúz Dénes.
Az országos Döntőben mindketten Arany fokozatot nyertek.


2009. március 23. Salgótarján: X. Megyei Társaséneklési Verseny

Országos Döntőbe jutott:
- Petrucsik Krisztina
- Farkas Dorina
Felkészítő tanáruk: Tóthné Lengyel Judit
- Ferhan Alida
- Kovács Nóra
- Léport Eszter
- Szabó Flóra
- Ujj Anna
Felkészítő tanáruk: Simon Katalin
I. Észak-magyarországi Regionális Népzenei Találkozó és Verseny
I. korcsoport - tekerő: Póczos Mátyás Bendegúz: Nívódíj
II. korcsoport: Reccs trió (Diószegi Bálint, Póczos Mátyás, Huszár András): Nívódíj
Felkészítő tanáruk: Andrássy Ferenc


2009. márc. 31-én rendezték meg Miskolcon a IX. Országos Mélyrézfúvós Verseny területi válogatóját.



Iskolánkat Knapiczius Attila tuba szakos növendékünk képviselte II. korcsoportban. A területi válogatón II. helyen jutott tovább az országos döntőbe, amelyet Kiskunfélegyházán rendeznek meg 2009. június 5-7-ig.
Tanára: Kapi Gyula
Zongorán közreműködött: Szabó Istvánné


2009. április:

Megjelent a Táncház Népzene 2009 CD, melyre sikeres pályázat útján felkerült
- A Rokolya Énekegyüttes
- Kubinyi Júlia - szólóének

Új élő népzene CD:
- Kubinyi Júlia - szólóének


2009. április 3-4.: III. Országos Hárfaverseny, Budapest

Különdíj: Halaj Vanda
Felkészítő tanára: Dr. Bélyei Lajosné


2009. április 5: Táncháztalálkozó, Papp László Budapest Sportaréna:

A Salgó Zenekar, a Reccs Trió, és a Rokolya Énekegyüttes sikeresen szerepeltek.


2009. április 25.: Országos Oboafesztivál, Budapest

Gyetvai Rebeka, Illés Dolli, Széky Flóra kamaratrió - arany minősítés
Gyetvai Rebeka - arany minősítés
Széky Flóra - arany minősítés, zsűri különdíja
Felkészítő tanáruk: Kazinczi Andrásné


2009. április 24-26.: A VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Tanulmányi Verseny Országos Döntő, Balassagyarmat

- a PAULÓ ESZTER - SZABÓ ISTVÁNNÉ páros négykezes tanár-diák kategóriában Országos III. Helyezést ért el.


2009. április 25-26.: Országos Társaséneklési Verseny, Budapest

Duett kategória:
- Petrucsik Krisztina és Farkas Dorina - ezüst minősítés
Felkészítő tanáruk: Tóthné Lengyel Judit
- Kovács Nóra és Szabó Flóra - ezüst minősítés
Felkészítő tanáruk: Simon Katalin
Tercett kategória:
- Léport Eszter, Ferhan Alida, Ujj Anna - ezüst minősítés
Felkészítő tanáruk: Simon Katalin
Zongorán közreműködött: Matuz Csilla, akit a zsűri dícséretben részesített.


2009. április 29.: Zene és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Tanulóinak 11. Balassagyarmati Találkozója

- Léport Eszter műdal kategóriában, II. korcsoportban Dícséretben részesült.
- Léport Eszter opera kategóriában, II. korcsoportban Dícséretben részesült.
Zongorán közreműködött: Matuz Csilla
Felkészítő tanára: Simon Katalin
- Petrucisk Krisztinát sikeres szerepléséért Iskolánk Dícséretben részesíti.
Felkészítő tanára: Tóthné Lengyel Judit


2009.május 4.: "Nógrádi Sztár" tehetségkutató verseny döntője, Salgótarján

Oláh Edit - I. helyezés
Felkészítő tanára: Tóthné Lengyel Judit
Molnár Melina - II. helyezés
Felkészítő tanára: Simon Katalin


2009.május 23.: Europop fesztivál, Dömsöd

Molnár Melina - Pop kategóriában II. helyezést, Musical kategóriában 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Simon Katalin



2009.június 5-7.: IX. Országos Mélyrézfúvós Verseny

Knapiczius Attila - tuba II. korcsoportban Országos III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára, Kapi Gyula tanári különdíjat kapott.




Képző- és Iparművészet


2009. március: "Petőfi versei gyermekszemmel" megyei képzőművészeti pályázat

Alsó tagozat:
I. hely: Pingiczer Flóra
II. hely: Csépe Csaba
Különdíj: Rákóczis I. osztályos csoport

Felső tagozat:
II. helyezés: Molnár Péter
III. helyezés: Molnár Levente
Tanáruk: Molnár Péter
Arany János megyei pályázat

Alsó tagozat:
Különdíj: Pisch Martin
"Rákóczi szabadságharc" megyei pályázat

Felső tagozat:
Első díj: Bene László




Táncművészet


2009. április 19.: VIII. Országos Ifjúsági Néptánctalálkozó, Nyíregyháza:

Ifjú Nógrád Táncegyüttes - különdíj


lap tetejére